Aktuality

Upozornění !!!

Turistické informační centrum Krnov bude v úterý 20. března z provozních důvodů uzavřeno od 9 do 13 hodin.

Omlouváme se za vzniklé potíže.

Zámky ožijí v sobotu akcemi

Srdečně Vás zveme na akce, které se v sobotu 17. března uskuteční na zámku ve Slezských Rudolticích a v Linhartovech.

Na Zámku Slezské Rudoltice se u příležitosti navrácení sochy Máří Magdalény do zámecké kaple uskuteční koncert ženského pěveckého sboru Legato z Krnova. Dále zde vystoupí také flétnové kvarteto Čtyřflet.

Součástí této akce, která začíná v 16 hodin, je výstava dobových pohlednic Slezských Rudoltic a okolních obcí a měst.

 

 

 

Na Zámku Linhartovy se v sobotu 17. března uskuteční již tradiční Velikonoční jarmark. Účast potvrdilo přes 60 prodejců, nejvzdálenější z nich je z Českého Těšína. K zakoupení budou kraslice, zdobené různými technikami a hrající nepřebernou škálou barev,a různé velikonoční zboží. Pořadatelé se na vás budou těšit za lidové dvacetikorunové vstupné v době od 9 do 16 hodin.

www.zameklinhartovy.cz

 

Osoblažka se připravuje na jubilejní sezónu

S prvními teplými dny blížícího se jara nadšenci a dobrovolníci začali připravovat turistické vlaky s parní lokomotivou pro trať z Třemešné do Osoblahy. Davida Chovančíka ze Slezských zemských drah jsem požádala o rozhovor.

Celý článek nalezenete zde.

Velikonoční prohlídky Zámku Hošťálkovy aneb Jarmark na zámku.

Již po třetí se uskuteční "Velikonoční prohlídka Zámku Hošťálkovy". Letos se ovšem můžete těšit také na jarmark, který obohatí prohlídky zámku. Bohatý program je připraven pro malé i velké návštěvníky a v prodejních stáncích Vám nabídnou nejen velikonočního zboží.

A kdy se akce koná? Na Velký pátek 30. března od 9 do 16 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Všichni jste srdečně zváni.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu v Ostravě

Turistické atraktivity Krnova a okolí tento víkend propagují pracovníci TIC Krnov na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Dovolená a Region, Lázeňství v Ostravě, který probíhá na výstavišti Černá louka.

Veletrh byl zahájen dnes 2. března a potrvá až do neděle 4. března, kdy se výstavní prostory v 16 hodin pro veřejnost uzavřou .

http://cerna-louka.cz/cs/dovolena-a-region-lazenstvihttp://cerna-louka.cz/cs/dovolena-a-region-lazenstvi

 
 

Mezinárodním veletrhu turistiky a volného času v polské Vratislavi

Sezona veletrhů cestovního ruchu vrcholí. Tento víkend na Krnov narazíte na Mezinárodním veletrhu turistiky a volného času v polské Vratislavi. Turistické atraktivity Krnova a blízkého příhraničí propagujeme společně s naším partnerským městem Prudnikem.

Krnov najdete také na veletrhu Holiday World v Praze

Ve čtvrtek 15. února začíná veletrh cestovního ruchu v Praze Holiday World, který potrvá do neděle 18. února. Návštěvníci nás najdou ve stánku Moravskoslezského kraje, kde je budeme chtít nalákat do Krnova, na Krnovsko i nám blízké polské příhraničí. Máme co nabídnout především aktivním rodinám s dětmi, pro něž je určeno pokračování letní soutěže o pamětní mince, a všem, co rádi poznávají jiné kraje na kole či koloběžce. Na stánku získají nejen propagační materiály, ale nabídneme jim k ochutnání výrobky krnovských firem. V letošním roce se jedná o trvanlivé pečivo pekárny Aspec a energetické tyčinky Bombus.

Setkání s autorem knihy "Niecodziennik!"

Srdečně Vás zveme na setkání s autorem nové knihy "Niecodziennik!", které se uskuteční v úterý 13. března v Prudniku.

V tento den se můžete těšit na prohlídku města Prudniku s autorem knihy Marcinem Husakem. V 18 hodin proběhne konference spojená s propagací nové knihy. Pro zájemce bude z Krnova vypraven autobus., který odjede ve 12 hodin z Hlavního náměstí. Autobus z Prudniku bude vyjíždět v 19 hodin. Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 554 614 612 nebo na e-mail zpavlusova@mukrnov.cz. Občerstvení pro účastníky je zajištěno. Počet míst je omezen kapacitou autobusu.

V případě, že Vám nevyhovuje termín a nová kniha Vás zajímá, tak nezoufejte. Autor přijede také do Krnova. Setkání s ním a jeho novou knihou proběhne v sobotu 17. března v 15 hodin v koncertní síni sv. Ducha .

 

 

V Jeseníkách vrcholí přípravy na Olympijský festival 2018

Ostrava, Bílá, Mosty u Jablunkova, Karlov pod Pradědem a Malá Morávka. Těchto pět center Moravskoslezského kraje se od 9. do 25. února zapojí do Olympijského festivalu 2018.

Celý článek zde: www.novinky.cz

Přehled spojení v rámci olympijského festivalu naleznete zde.

V letošním roce se krnovské kostely opět otevřou veřejnosti

Poutní areál s kostelem Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého Kříže na Cvilíně ve středu 31. ledna 2018 Vláda ČR zařadila mezi národní kulturní památky. Po bývalé přádelně s dílnou vzorkovny v areálu Karnoly je to už druhá krnovská památka zařazená do seznamu památek, které tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství národa. www.doo.cz
Tato národní kulturní památka bude pro návštěvníky Krnova otevřena od 1. května do 30. listopadu, a to vždy od pátku do neděle. Otevírací doba: pátek 13:00-17:00; sobota 10:00-17:00; neděle 11:00-17:00.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb