Vrch Cvilín je vyhledávaným místem v Krnově.

Jak se dostaneme na Cvilín? To je jedna z nejčastějších otázek, kterou v Turistickém informačním centru Krnov je slyšet. Turisty láká již z dálky poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné a samozřejmě kamenná rozhledna.

Cvilín není vyhledáván pouze turisty, ale také místními občany, kteří zde odpočívají a relaxují. Cvilín je skvělým místem pro procházky, potkáte zde běžce, ale i cyklisty. Další důvod, proč je Cvilín v hledáčku návštěvníků, je krásný výhled na město, do širokého okolí a na Praděd. Často se zde konají různé akce, jako poutě, koncerty, sportovní akce, akce pro děti, Keltský telegraf a další.

V září navštíví poutní kostel na Cvilíně již potřetí světoznámý kytarista a skladatel Štěpán Rak. Jeho koncert se uskuteční v sobotu 2. září v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné. Kocerty Štěpána Raka

Další akcí je závod „Cvilínské schody“, který odstartuje 23. září. Záštitu nad závodem převzal olympijský medailista a krnovský vrcholový sportovec Jiří Magál.  Registrace je již spuštěna na webu cvilinskeschody.cz .

Poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné je v letošním roce otevřen pro veřejnost mimo pondělí každý den. Od úterý do pátku je otevřen od 10 do 17 hodin, v sobotu mezi 10 a 17 hodinou a v neděli od 11 do 17 hodin. Probíhají zde poutě a jednou z nejvíce navštívených je určitě Svatohubertská pouť, která se uskuteční 21. 10. 2017.
Přehled poutí na Cvilíně.

 

0209 rak 2309 Schody poster final


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb