Slezské Rudoltice zvou na zámek a akce

Zámek Slezské Rudoltice zve na prohlídky zámku. Prohlídka s průvodcem začíná vždy v celou hodinu. Návštěvníkům je průvodcem postupně představen celý zámek, seznámí Vás s jeho historii a také s historii obce.

Můžete zde také vidět původní mobiliář kapličky v Koberně, archeologické nálezy Krnovska. Zajímavé jsou výstavy, jako například "Když řinčí zbraně", "Medaile 20 století". Rozhodně si nenechte ujít výstavu paličkované krajky a zajímavý výklad k ní. Na zámku probíhají krátkodobé výstavy. Zámeckou sezónu zahajovala vernisáž výstavy fotografa Romana Vranky "Lety múz". Od 30. června bude k vidění výstava krnovského fotografa Stanislava Bačovského "Karnola", která zachycuje běžný pracovní den v Karnole. Pro děti bude opět připravena speciální prohlídka "Z pohádky do pohádky aneb strašidla na zámku". A kdy se bude večerní prohlídka konat? V sobotu 1. září od 19:30.

Na zámku se ovšem nekonají pouze prohlídky a výstavy. Konají se zde především koncerty a to v zámecké kapli, která dělá koncerty jedinečnými. V neděli 24. června Vás zveme na Absolventská koncert Kristiána Jedelského. Hned 29. června zavítají do Rudoltic "Hudební výlety". V tomto roce se uskuteční také koncert v krásné zámecké zahradě. Proto přijměte pozvání na koncert smyčcového sboru ZUŠ Jeseník v sobotu 23. června od 16 hodin. Nabídka bude letos opět velice bohatá. Více informací naleznete například na Facebooku.

Letos se můžete těšit také na Velký lukostřelecký turnaj, který se 14. července uskuteční již po páté.

Akce pořádá také Obec Slezské Rudoltice. Sobota 16. 6. bude patřit akci "Rudoltický traktor" a 18. srpna se konají již tradiční "Dožínky".

 

 

1506 rudoltice   2306 rudoltice1   2406 rudoltice   3006 Bacovsky   2906 rudoltice 2306 rudoltice rudoltice

1606 rudoltice


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb