Kalendář akcí

<< Duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 01 02 03 04 05

KINO MÍR 70 KRNOV

kino Kino Mír 70 Krnov
Náměstí Míru 1, 794 01 Krnov                                         
tel: 554 615 050
e-mail: kinomir@krnov.cz
www.kinokrnov.cz

Budova Kina Mír 70 byla postavena v roce 1903 jako Dělnický dům. Po četných opravách, úpravách a rekonstrukcích, jak technického, tak i stavebního charakteru disponuje dnešní kino kapacitou sálu 322 míst a je vybaveno špičkovým zvukovým systémem DOLBY DIGITAL SURROUND EX. Jako jediné kino v zemích Visegrádské čtyřky disponuje provozuschopnou technickou základnou pro promítání filmů ze 70mm pásu (dříve používaný formát filmového záznamu s kvalitnějším obrazem jak dnešní kopie široké 35mm).

Mezi hlavní činnosti Kina Mír 70 Krnov patří následující aktivity:

 • filmová představení pro širokou veřejnost
 • filmová představení pro školy a školní družiny
 • dětský klub Bijáček
 • Filmový klub ARTKINO
 • letní kino
 • on-line předprodej vstupenek
 • spolupráce na realizaci akcí partnerských organizací
 • spolupráce při pořádání akcí profesionálního i neprofesionálního umění (přehlídky, festivaly, jarmarky, zahradní slavnosti, hudebně zábavné pořady, pořady pro děti,  výstavy apod.)
 • pravidelné filmové produkce v rámci Projektu 100
 • přehlídka 70 mm filmů

Mezi další služby poskytované Kinem Mír 70 Krnov patří:

 • propagační aktivity pro jiné subjekty, např. tvorba a promítání reklamních diapozitivů apod., poskytování místa pro reklamní účely
 • občerstvení s výrobou popcornu ve vestibulu
 • pronájem Výjezdního letního kina (maringotky)
 • pronájmy sálu (besedy, přednášky…) za smluvní ceny

Zajímavosti

 

Letní putovní kino (maringotka)

V roce 2006 byla v Krnově obnovena tradice provozu Letního kina Krnov. Pro tuto projekci byla vybrána zahrady internátu SPgŠ a SZŠ Krnov. Během letní sezóny putuje maringotka již od roku 1998 po přilehlých obcích (Zátor, Brantice, Vrbno p. Pradědem, Karlovice atd.). Stále větší zájem o tuto neobvyklou filmovou projekci projevují pořadatelé různých kulturních akcí z velkých měst nejen v ČR. Maringotka se tak účastnila akcí, jako jsou např. Dětský filmový festival Zlín, v rámci něhož maringotka putovala i na Slovensko a dále Léto na pláži s Hotelem Imperiál v Ostravě. Krnovští obyvatelé mohli promítání z maringotky zhlédnout přímo na Hlavním náměstí v průběhu Bambiriády, Krnovských hudebních slavností, Vánočního jarmarku a dalších.

Přehlídka 70mm filmů

Krnovské kino Mír 70 je v současné době jediné v zemích Visegrádské čtyřky, které je schopno odpromítat 70mm formát filmové kopie s původním, až šestikanálovým magnetickým záznamem zvuku na 105 metrů čtverečních zahnutého plátna. Přehlídka se koná od roku 2006 a má za úkol připomenout dnes již ve střední Evropě nepoužívaný formát filmové kopie, který oslňoval návštěvníky brilantním zobrazením detailů a ve své době nepřekonatelným prostorovým zvukem. Bližší informace můžete získat na webových stránkách přehlídky na adrese http://www.krrr.cz nebo http://www.70mmkrnov.cz

Art klub: nový prostor pro filmové nadšence

artklub_ilu
Srdce každého náročného filmového diváka jistě zaplesá nad zprávou, že Městské informační a kulturní středisko Krnov v sobotu 18. února otevře Art klub – malý sál pro dvacet diváků. Prvním filmem, který se objeví na promítacím plátně, bude dokument Richard Müller: Nepoznaný. Představení začíná v 16.00 hodin.
 
 

 

Art klub se nachází v prostorách budovy Dělnického domu na náměstí Míru 1/14, v níž dříve býval spolkový dům. Vchod do klubu diváci najdou vlevo od vstupu do Kina Mír 70 Krnov, za brankou, a vede k němu několik schodů. „Rekonstrukcí již rok nevyužívané části naší budovy se nám podařilo vytvořit malý sál pro dvacet osob, který je vybaven projekční technikou a bude tak sloužit nejen k promítání filmů, ale i pro menší přednášky, semináře, školení, autorská čtení a obdobné akce,“ představuje nové prostory ředitelka MIKS Krnov Petra Manczalová.

Součástí klubu jsou i prostory před sálem, které mohou návštěvníci využít k posezení a drobnému občerstvení. Tato nabídka platí nejen pro diváky Art klubu, ale také pro návštěvníky kina Mír, případně jejich doprovod. „Právě těmto návštěvníkům jsme se snažili přizpůsobit i otevírací dobu klubu, která bude od 17.00 do 21.00 hodin v pracovní dny, o víkendech bude otevřeno již od 15.00 hodin,“ doplňuje Petra Manczalová.

Vznik nového sálu přivítal i vedoucí kina Mír 70 Pavel Tomešek. „V současné době, kdy se distribuční společnosti předhánějí v množství uváděných titulů, jsou jednosálová kina znevýhodněna, neboť nemohou nabídnout svým návštěvníkům menšinové žánry, mezi které patří i takzvané artové filmy. Prostory dalšího sálu nám tak umožní uvádět více filmů pro náročné diváky, na které v programu našeho kina nebyl prozatím dostatečný prostor. Doufám, že tím potěšíme i členy Filmového klubu, kteří budou mít, po předložení klubového průkazu, vstupné na jednotlivé projekce levnější. S ohledem na omezenou kapacitu sálu se budeme snažit tyto filmy reprízovat a návštěvníci si tak mohou lépe vybrat vhodný termín s ohledem na svůj další program,“ dodává Pavel Tomešek.

Klubové projekce budou probíhat denně od 18.30 hodin, o víkendu v 16.00 a 18.30 hodin. V únoru Art klubu nabízí filmy Richard Müller: Nepoznaný, Tanečnice, Poslední král, Moonlight, Červená želva a Pyroman.  

 

artklub_3artklub_2artklub_1
 Město Krnov


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb