Aktuality

VYPRODÁNO !!

Zahajovací koncert, který se uskuteční v koncertní síni sv. Ducha je již dva týdny vyprodán a stejně je tomu i u závěrečného koncertu, který se uskuteční v neděli 10. záři v Městském divadle Krnov.


 

Památky na Krnovsku a Osoblažsku lákají nejen na prohlídky.

Krnovské památky nabízí návštěvníkům nejen běžné prohlídky, ale také různé akce. Městské muzeum Krnov Vás zve na koncert Krnovanky, který se uskuteční 25. srpna v zahradě Flemmichovy vily. V srpnu již po třetí navštíví Krnov světoznámý kytarista a skladatel Štěpán Rak. Jeho koncert se uskuteční v poutním kostele Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně 2. září. V zahradě Střediska volného času Krnov (Střelecký dům) se budou v pátek 8. 9. a v sobotu 9. 9. konat Krnovské hudební slavnosti.

Letní soutěže v Krnově vzbudily velký zájem.

Letošní turistická sezóna v Krnově je plna soutěží, které potrvají do konce letních prázdnin. K dnešnímu dni si v TIC Krnov vlastnoručně vyrazilo 202 návštěvníků Krnovský groš. K jeho získání stačí navštívit pouze tři památky v Krnově a to Radniční věž, Cvilínskou rozhlednu a Krnovskou synagogu. Velký zájem vzbudila také hra v turistickém informačním centru o dřevěné puzzle Krnova. Těch se už rozdala přesná stovka. Zájem je také o další soutěže a to například o hru s Českou televizí " Probuď Déčko", o knihu Krnov a Osoblažsko" nebo "Brány Jeseníků". Nenechte si ujít některou z letních her a možnost odvést si z Krnova drobou pozornost.

V Krnově na Kabátově kopci vzniká nová naučná stezka

Dosud málo známý Kabátův kopec, který se nachází mezi Ježnickou a Albrechtickou ulicí, bude od září cílem procházek. Vznikne zde naučná stezka s interaktivními prvky. Do seznamu míst rodinných výletů v Krnově, mezi něž se řadí Cvilín, Ježník, Staré hliniště nebo Chářovský park, tak přibude další zápis.

Vrch Cvilín je vyhledávaným místem v Krnově.

Jak se dostaneme na Cvilín? To je jedna z nejčastějších otázek, kterou v Turistickém informačním centru Krnov je slyšet. Turisty láká již z dálky poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné a samozřejmě kamenná rozhledna.

Cvilín není vyhledáván pouze turisty, ale také místními občany, kteří zde odpočívají a relaxují. Cvilín je skvělým místem pro procházky, potkáte zde běžce, ale i cyklisty. Další důvod, proč je Cvilín v hledáčku návštěvníků, je krásný výhled na město, do širokého okolí a na Praděd. Často se zde konají různé akce, jako poutě, koncerty, sportovní akce, akce pro děti, Keltský telegraf a další.

Informační centrum roku 2017

Každoročně se koná v době letních prázdnin anketa o "Informační centrum roku". Anketu vyhlašuje Asociace turistických informačních center ČR a Vydavatelství KAM PO ČESKU.

Podmínky ankety - z jedné IP adresy můžete dát maximálně 1 hlas jednomu TIC v jednom ze čtrnácti krajů. Do ankety je zapojeno celkem 422 certifikovaných informačních center.

O Váš hlas se uchází také naše Turistické informační centrum Krnov.

Hlasovat můžete na: http://www.kampocesku.cz/informacni-centrum/149/tic-krnov

 

Pozvánka na Zámek Linhartovy. V srpnu se můžete těšit opět na trojvernisáž, letní kino a večerní prohlídku.

Zámek Linhartovy zve na prohlídky, které se konají v pátek, v sobotu a v neděli od 11 do 16 hodin. Večerní prohlídky s kastelánem probíhají úterý až čtvrtek vždy v 18 hodin. Prohlídky zámku jsou určeny především rodinám s dětmi. Prohlídkový okruh si užijí nejen dospělí, ale také děti, které si proběhnou zámecký okruh, sednou si na mamuta či Maxipsa Fíka. Zde je možné, že se i projedou zámkem, ale to se musí mamutovi nebo Fíkovi chtít. Také je čeká výklad pana kastelána a mnoho jeho zábavných historek. Když budete mít štěstí, tak uvidíte i dva medvědy, kteří se pohybují v zámeckém příkopu a hlídají ho. Ale jména linhartovských medvědů jsme zapomněli. Jestli na zámek pojedete, tak nám je prosím zjistěte a napište. Předem děkujeme.

"Pohledy na Krnov" na zámku v Linhartovech

Milovníci velkoformátových fotografií a pohlednic určitě zavítají na zámek v Linhartovech, kde bude v červenci probíhat výstava krnovského fotografa Jiřího Křivy. Vernisáž této výstavy a také výstavy obrazů Marie Horské se uskuteční 1. července v 17 hodin. K vidění budou také fotografie "20. let po povodních".

Více informací k prohlídkám zámku naleznet zde: http://www.zameklinhartovy.cz/

Zámek Slezské Rudoltice zve k návštěvě

Bohatý program na prázdniny má pro Vás připraven Zámek Slezské Rudoltice. A na co se můžete těšit?

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb