Prohlídka radniční věže s průvodcem

 

Radnice s vyhlídkovou věží se nachází v Krnově na Hlavním náměstí 1. Více informací o památce naleznete zde.

Od roku 2014 je věž radnice zpřístupněna návštěvníkům v pravidelných prohlídkách, které budou opět probíhat od 15.5. do 15.9.2018. Skupinové prohlídky si můžete objednat předem i mimo pravidelné prohlídky v Turistickém informačním centru Krnov na tel. čísle 554 614 612 nebo e-mailem: tic@mukrnov.cz i mimo uvedené termíny. Délka prohlídky je cca 30 minut.Návštěvníky čeká výstup do 2. poschodí radnice, prohlédnou si obřadní síň a k cíli budou muset vystoupat po točitých schodech, kde se jim naskytne možnost prohlédnout si radniční hodiny z druhé strany a také hodinový stroj. Ve věži se také nachází expozice fotografií z historie Krnova. Od letošního roku se návštěvníci mohou těšit na nové exponáty ve věži. Za odměnu se návštěvníkům věže naskytne nádherný výhled na Krnov.

 


radnice_1 Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v TIC Krnov, doprodej vstupenek proběhne těsně před prohlídkou u průvodce před hlavním vchodem do radnice. Vstupné: dospělí - 20 Kč, děti, studenti, důchodci - 10 Kč. Sraz na prohlídku je před hlavním vchodem do budovy radnice. Pravidelné prohlídky budou opět probíhat od 15.5. do 15.9.

Středa  - 10:00, 14:00 hod
Sobota - 14:00 hod
Neděle -   9:00 hod 
Maximální počet osob na prohlídku je 15.

 

 

 

radnice prohlídky prohldika_radnice_5 prohlidka_radnice_2 prohlidka_radnice_4
Radniční hodiny o průměru 192 centimetrů jsou ve výšce 27 metrů. Pochází z roku 1864 a jsou dílem slavného mnichovského hodináře J. Mannhardta. Velká ručička na ciferníku je dlouhá 118 cm, malá ručička 88 cm, velikost římských čísel je 30 cm. Při posunu z minuty na minutu se ručička pohne o celých 9 cm, u posunu z hodiny na hodinu se ručička pohne o 47 cm.

V letošním roce opět probíhá letní soutěž o pamětní mince Krnova, Prudniku a Jeseníku.
V Krnově si můžete vyrazit Krnovský groš za návštěvu radniční věže, Krnovské synagogy a rozhledny na Cvilíně. Do Vandrovní knížku, kterou v jmenovaných památkách můžete získat, obdržíte razítko. Po předložení knížky v TIC Krnov si na razícím stroji vlastnoručně vyrazíte minci. Více informací naleznete zde.
VandrBook poster 2018  

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb