Prohlídka radniční věže s průvodcem

Radnice s vyhlídkovou věží se nachází v Krnově na Hlavním náměstí 1. Více informací o památce naleznete zde.

Od roku 2014 je věž radnice zpřístupněna návštěvníkům v pravidelných prohlídkách, které probíhají od 15.5. do 15.9.

Skupinové prohlídky si můžete objednat předem i mimo pravidelné prohlídky v Turistickém informačním centru Krnov na tel. čísle 554 614 612 nebo e-mailem: tic@mukrnov.cz i mimo uvedené termíny. Délka prohlídky je cca 30 minut.

Návštěvníky čeká výstup do 2. poschodí radnice, prohlédnou si obřadní síň a k cíli budou muset vystoupat po točitých schodech, kde se jim naskytne možnost prohlédnout si radniční hodiny z druhé strany a také hodinový stroj. Ve věži se také nachází expozice fotografií z historie Krnova. Za odměnu se návštěvníkům věže naskytne nádherný výhled na Krnov.

 


radnice_1 Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v TIC Krnov, doprodej vstupenek proběhne těsně před prohlídkou u průvodce před hlavním vchodem do radnice. Vstupné: dospělí - 20 Kč, děti, studenti, důchodci - 10 Kč. Sraz na prohlídku je před hlavním vchodem do budovy radnice.

Pravidelné prohlídky od 15.5. do 15.9.:
Středa  - 10:00, 14:00 hod
Sobota - 14:00 hod
Neděle -   9:00 hod 
Maximální počet osob na prohlídku je 15.

 

 

 

radnice prohlídky prohldika_radnice_5 prohlidka_radnice_2 prohlidka_radnice_4
Radniční hodiny o průměru 192 centimetrů jsou ve výšce 27 metrů. Pochází z roku 1864 a jsou dílem slavného mnichovského hodináře J. Mannhardta. Velká ručička na ciferníku je dlouhá 118 cm, malá ručička 88 cm, velikost římských čísel je 30 cm. Při posunu z minuty na minutu se ručička pohne o celých 9 cm, u posunu z hodiny na hodinu se ručička pohne o 47 cm.

V letošním roce opět probíhá letní soutěž o pamětní mince Krnova, Prudniku a Jeseníku.
V Krnově si můžete vyrazit Krnovský groš za návštěvu radniční věže, Krnovské synagogy a rozhledny na Cvilíně. Do Vandrovní knížku, kterou v jmenovaných památkách můžete získat, obdržíte razítko. Po předložení knížky v TIC Krnov si na razícím stroji vlastnoručně vyrazíte minci. Více informací naleznete zde.
VandrBook poster 2018  

0507 0607 radnice

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb