Rozhledna Vyhlídka na Ježníku

Rozhledna_Jeznik Ježník, tato dnes již místní část Krnova se pyšnila na kopci zvaném Vyhlídka vůbec nejstarší rozhlednou.

Rozhledna je celoročně volně přístupná.

Krnovské památky, které můžete navštívit v turistickou sezónu nebo celoročně.

Byla postavena respektive otevřena v roce 1894. Do výšky 25 m jí vystavěl Moravskoslezský studentský horský spolek za přispění knížete Lichtensteina. Po otevření Cvilínské rozhledny začal zájem o Vyhlídku upadat. Došlo to až tak daleko, že již ve dvacátých letech minulého století musela být stržena. Její nástupkyni se podařilo otevřít až v roce 1934. I její osud byl velmi podobný, zřítila se. Současná rozhledna byla otevřená až v roce 2001. Celková výška je 17,5m a k vyhlídkové ploše musíte vystoupat po 62 schodech. Byla vystavěna podle dobových fotografií. Nyní je volně přístupná.

Suvenýry:

Turistickou známku, vizitku i nálepku rozhledny můžete zakoupit v Turistickém informačním centru v Krnově na Hlavním náměstí 25. K dispozici je razítko rozhledny.

Trasa:

Pěší trasa k rozhledně na Ježníku mimo značenou turistickou trasu. Od TIC Krnov směr kostel sv. Martina, k poliklinice a po Albrechtické ulici směr Město Albrechtice. Na turistickou zelenou značku se napojíte cca u marketu Billa. Pokračujete směr rozhledna Ježník.
K rozhledně Ježník se dostanete po zelené turistické značce. Z centra města vede po Revoluční ulici, projdete kolem Hlavního vlakového nádraží, na ulici Mikulášskou. Pokračujete po Bezručově ulici směrem k ulici Albrechtické. Po ní se dostanete až na Starou Ježnickou a jdete dál po zelené turistické značce až na Ježník. Trasa je o cca 0,5km delší.

Kolem rozhledny vede Krnovský rekreační okruh. Okruh je značen červenobílou značkou značení okruhu .

Ježníkem vede také naučná stezka Bezručův vrch. Začíná u parkoviště na začátku Ježníku a vede na Bezručův vrch. Po trase jsou rozmístěny informační tabule a řada odpočívadel od jednoduchých laviček až po lesní hřiště.

K rozhledně se v současné době pravidelně běhá. Vždy jednou za dva měsíce vede trasa právě kolem této rozhledny. Závod se jmenuje Ježník Run 16/17 - více informací zde : https://www.sportprokrnov.cz/.
Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb