Soutěže a turistická sezóna v okolí

PROBUĎ DÉČKO!

Město Krnov se zapojilo do prázdninové soutěže České televize "Probuď Déčko!".

Soutěž bude probíhat od 1. 7. 2017 do konce prázdnin tj. 31. 8. 2017.

V Turistickém informačním centru Krnov najdou děti samolepku, na kterou přiloží krátce ruku, čímž se symbolicky propojí s příběhovým světem soutěže "Probuď Déčko!". Následně dítě požádá pracovnici infocentra o vydání letáku s heslem. Pro soutěžící děti je připraven také malý dárek v podobě tetování na ruku. Více informací k soutěži naleznete zde.           

Získejte pamětní mince a soutěžte o dárky!

Letní turistická soutěž

Získejte pamětní minci Krnova a soutěžte o dárky!   Za návštěvu tří krnovských atraktivit získáte do vandrovní knížky razítka, která můžete směnit v TIC Krnov za minci, kterou si sami vyrazíte na razícím stroji. Soutěž probíhá od 15.5. do 31.8. ve třech městech: Krnov (CZ), Jeseník (CZ) a Prudnik (PL). Pokud získáte sadu všech tří mincí, můžete se účastnit losování o další ceny.

 

Letní hra o puzzle Krnova

V předchozích šesti letech jste mohli v Turistickém informačním centru Krnov soutěžit o pexeso. V letošním roce vám nabízíme možnost získat puzzle Krnova.

Pravidla soutěže jsou stejná, jako v předchozích letech. Stačí najít nekompletní dvojici pexesa ve výloze a číslo chybějící kartičky nahlásíte v TIC Krnov. V případě, že jste uhádli, získáte razítko na soutěžní kartičku. Ale to není vše. Vaším dalším úkolem je zodpovědět tři jednoduché otázky. V případě, že neznáte odpověď, určitě ji naleznete v okolí infocentra.

Soutěž odstartuje 1. července 2017 a potrvá do 31. srpna 2017.


   

Za poklady příhraničí

Hru Geocaching určitě znáte. Založili jsme pro vás 10 keší a hra je nazvaná "Za poklady příhraničí Krnovska, Hlubčicka a Prudnicka". Finálovou desátou keš získáte pouze ulovením předchozích devíti.

Vydejte se za dobrodružstvím na Krnovsko, Hlubčicko a Prudnicko.
Info ke keším zde:
http://www.silesiatourism.com/www/cz/geocaching/

Dobrodružný průvodce pro děti i jejich rodiče

Ahoj, jmenuji se Cvilínek a rád vás a vaše rodiče provedu Krnovem. A kde mne najdete?

Stojím před Turistickým informačním centrem v Krnově a mám pro vás připravený pracovní sešit, kde je plno úkolů, kvízů a hádanek. Dozvíte se plno zajímavostí o Krnově a jeho historických památkách. Součástí sešitu je i herní plán, takže si můžete doma zahrát stolní hru. Na zadní straně herního plánu najdete Krnovské pověsti.

Takže šup pro něj a hurá na procházku po Krnově. Když úkoly splníš a budou správně, tak je pro tebe připravena v TIC odměna. Úkoly jsou z terénu. Takže jestli řešíš pomocí internetu, tak se nediv, že budeš mít plno chyb :-D . A jestli si nevíš rady, kde najdeš správnou odpověď, stačí se zeptat v informačním centru, určitě Ti poradí ;-) .

Pro školy - 1. až 4.třída ZŠ

Víte, kde má Krnov schovaného kostlivce? 

Vrchařská Koruna Krnovska a Poznej Slezsko

1. března 2017 odstartoval druhý ročník "Vrchařské Koruny Krnovská". V letošním roce se můžete zůčastnit i druhé části nazvané "Poznej Slezsko". Obě části jsou určeny nejen pro cyklisty, ale také pro pěší. Soutěž trvá až do 30. listopadu 2017.

 

Turistická sezona v okolí

Přípravy turistické sezóny jsou v plném proudu. A na co se můžete těšit v obcích a městech kolem Krnova?

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb