Lesní hřiště, Krnov

V Krnově se nachází několik lesních hřišť.

Ježečkův palouček - GPS souřadnice: 50°5′33.859″N, 17°38′56.764″E

Projekt lesního odpočívadla vznikl za podpory občanů, kteří se v lednu roku 2004 zúčastnili kulatého stolu pořádaného Lesní správou města Krnova a krnovskou Místní agendou 21. Do diskuse k otázce, co by na odpočívadle nemělo podle nich chybět, se tehdy zapojilo asi padesát zájemců. Jejich návrhy pak do projektu zapracoval architekt Petr Ondruška. Z tohoto setkání pochází rovněž název palouku, který jedna ze skupin nazvala Ježečkův. Kromě instalace mobiliáře prošla rozsáhlou rekonstrukcí také zeleň. Na palouku se objevily nové stromy: modřín, javor, smrk a habr, řada solitérních keřů, mezi nimi lísky, hloh, brslen, ptačí zob, kalina nebo střemcha, a také zplaňující stínomilné trvalky.

Vybudování lesního odpočívadla bylo jedním z posledních kroků v projektu rekreačního využití krnovských příměstských lesů, které se rozkládají na ploše 482 hektary.

Lesní odpočívadlo je vybaveno přístřeškem, totemem, ohništěm, lavičkami, orientačními tabulemi a lávkami přes Ježnický potok. Ježečkův palouček slouží veřejnosti od roku 2008.
Jeznik 2  

Pokud se z Ježečkova paloučku vydáme dál směrem k Sanatoriu, najdeme v lese  Jelení studánku (zhruba 2 km). 

Jelení studánka
(Lesy ČR a Lesní správa města Krnova)
V lesích patřících městu Krnov se nachází Jelení studánka (původně Hirschbrünnlein), která je prameništěm Jeleního potoka. Na mapě je vyznačena mezi Bednářským vrchem a Svinnou a dojde se k ní po cestě od sanatoria na Ježníku ve směru k silnici spojující Brantice a Radim. Od sanatoria je vzdálená asi 800 metrů. O studánku pečují zaměstnanci Lesní správy města Krnova a je oblíbeným místem turistů navštěvujících lokalitu Ježník.
20111108 jeleni studanka

 

Hřiště U Lazebníka

Dětské hřiště v lomu na Cvilíně, nad ulicí U Lazebníka, zůstane zachováno a dovybaveno zařízeními vhodnými pro všechny věkové kategorie.

 

Dětské hřiště na naučné stezce Cvilín

Na naučné stezce Cvilín se nachází na poslením sedmém zastavení s názvem "Člověk a les" lesní hřiště s posezením nad druhým Hájnickým rybníkem. V roce 2016 došlo k rekonstrukci, kterou provedla Lesní správa Město Albrechtice. Vznikl zde nový altán s takzvanou vegetační střechou a zázemí ve stylu uhlířská osada. Originální jsou také křesílka, sedačky a umývadlo z lomového kamene, které uchvátí svou nápaditostí i hmotností.

 

 Jelení studánka
(Lesy ČR a Lesní správa města Krnova)
V lesích patřících městu Krnov se nachází Jelení studánka (původně Hirschbrünnlein), která je prameništěm Jeleního potoka. Na mapě je vyznačena mezi Bednářským vrchem a Svinnou a dojde se k ní po cestě od sanatoria na Ježníku ve směru k silnici spojující Brantice a Radim. Od sanatoria je vzdálená asi 800 metrů. O studánku pečují zaměstnanci Lesní správy města Krnova a je oblíbeným místem turistů navštěvujících lokalitu Ježník.Zdroj: http://www.denik.cz/moravskoslezsky-kraj/obnovene-lesni-hriste-u-krnova-zve-k-navsteve-20160831.html


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb