Každoroční akce

Přehlídka 70mm filmu - V roce 2015 se ukutečnil jubilejní 10.ročník v termínu 17. - 19. 4. 2015 .

V měsíci dubnu pořádá Městské informační a kulturní středisko Krnov Přehlídku 70mm filmu. Krnovské kino Mír 70 je v současné době jediné v zemích Visegrádské čtyřky (ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko), které je schopno odpromítat 70mm formát filmové kopie s původním, až šestikanálovým magnetickým záznamem zvuku na 105 metrů čtverečních zahnutého plátna. Přehlídka má za úkol připomenout dnes již ve střední Evropě nepoužívaný formát filmové kopie, který oslňoval návštěvníky brilantním zobrazením detailů a ve své době nepřekonatelným prostorovým zvukem. Je to jediný filmový festival tohoto druhu v České republice.

Aktuální informace a program naleznete v měsíci březnu na internetových stránkách:
http://www.krrr.cz
Telefon: 554 615 050

Další ročník se uskuteční předběžně:
0704 0904 2017 krrr

 

Krnovské hudební slavnosti

Jsou nejvýznamnější hudební akcí Krnova a konají se v měsíci září. Každoročně slavnost nabízí atraktivní a bohatý program plný nejrůznějších hudebních stylů, od klasické hudby v podání špičkových interpretů, přes jazz, dechovou hudbu až po rock, pop nebo blues. Během čtyř dnů se uskuteční v koncertní síni sv. Ducha, v městském divadle, synagoze, v Kofole music klubu a na Hlavním náměstí nespočet koncertů a doprovodných akcí.

Aktuální program naleznete na stránkách www.khskrnov.cz koncem srpna.

Get Adobe Flash player

Řecké dny

Každoročně třetí víkend v červnu patří v Krnově kulturním, sportovním a společenským akcím řecké menšiny. V rámci této akce se koná v Krnově výstava, koncert s řeckými lidovými melodiemi, vystoupení řeckých tanečních souborů a další akce věnované řeckému folklóru. Řecké dny jsou zakončeny tradiční zábavou.

www.rokm.hyperlink.cz

Get Adobe Flash player

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb