Krnov - muzea, galerie

Stálá výstava panenek

V Krnově se otevřela stálá výstava panenek,kočárků a hraček.

Od prosince 2017 můžete navštívit vsuterénních prostorách kavárny Villa Cafe v Zacpalově ulici stálou výstavu panenek, kočárků a hraček.

Sbírka čítá na tisíc panenek, kočárků, pokojíčků, hraček a dalších doplňků. Část výstavy je stálá, a v další části návštěvníci najdou pokaždé něco nového.

Výstava bude otevřena denně kromě pondělí od 15 do 17 hodin, vstupné je dobrovolné. Prohlídku si můžete domluvit i mimo stanovené termíny na tel. čísle: +420 724 500 403.


V roce 2020 se otevře veřejnosti nové muzeum v Krnově

Krnovská národní kulturní památka, vzorkovna továrny na vlněné zboží Alois Larisch a synové na Říčním okruhu, bude zachráněna. Do tří let se promění v centrum kultury, vzdělávání a setkávání. Kromě záchrany dílny vzorkovny bude vybudováno zázemí pro Městské muzeum v Krnově, jemuž desítky let schází nejen stálá expozice, ale také digitalizační pracoviště a restaurátorské dílny, a své místo v areálu dostanou také multifunkční prostory určené k setkávání obyvatel.

Městské muzeum Krnov - Flemmichova vila

Hlubčická 20, 794 01 Krnov
www.muzeumkrnov.cz
GPS: 50.0920175N, 17.7104853E

Městské muzeum je přístupné každý den mimo pondělí od 8 do 18 hodin.
Bezbariérový vstup na výstavy konané v přízemí.

Výstavy v Krnově

V Krnově probíhají výstavy nejen v Městském muzeu Krnov, ale například v Galerii na schodech, která se nachází v Městské knihovně Krnov na Soukenické ulici. Výstavy jsou veřejnosti volně přístupné v rámci otevírací doby knihovny.

http://www.knihkrnov.cz/

 

Další výstavy probíhají v krnovských kavárnách. V centru města se nachází Bauerova kavárně, kde si při dobré kávě můžete prohlédnout vystavené obrazy. Vystavy se zde střídají přibležně po dvou měsících. Také Kavárna Max na Albrechtické ulici uspořádala výstavu fotgrafií.

 

Návštěvníci Krnovské synagogy si mohou také od dubna do října prohlédnout krátkodobé výstavy v rámci prohlídky.

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb