Městské muzeum Krnov - Flemmichova vila

muzeum Hlubčická 20, 794 01 Krnov
www.muzeumkrnov.cz
GPS: 50.0920175N, 17.7104853E

Městské muzeum je přístupné každý den mimo pondělí od 8 do 18 hodin.
Bezbariérový vstup na výstavy konané v přízemí.


Prohlídku s průvodcem si můžete předem zajistit u vedoucí muzea paní Ivany Zajícové.
Kontakt:
Mgr. Ivana Zajícová - vedoucí muzea, správce sbírek
MIKS – Městské muzeum, náměstí Míru 14, 794 01 Krnov
tel.: +420 776 593 989

Prohlídky, průvodci - přehled krnovských památek, které můžete navštívit v turistickou sezónu nebo celoročně.

Flemmichova vila je nemovitou kulturní památkou, která byla bezúplatně převedena na Město s podmínkou, že bude využívaná k nekomerčním účelům. Nechal ji vystavět krnovský továrník Theodor Flemmich, podle projektu vídeňského architekta Otto Prutschera v roce 1914. Je to neoklasicistní rezidence, usazena v krásné zahradě na břehu řeky Opavy.

Sociální funkce domu nikterak podstatně neznehodnotila bohatství interiérové výzdoby. I dnes se můžeme potěšit dřevem obloženou schodišťovou halou s dominantním sloupkem zábradlí bohatě vyřezávaným ptačími motivy, také vitrážemi se symboly zvěrokruhu oddělující halu od zimní zahrady. Najdeme zde i malované dřevěné stropy či další vitráže s heraldickými znaky města Krnova a historického Slezska.

Rodina Theodora Flemmicha zde žila do roku 1948. Od roku 1951 sloužil cely komplex budov se zahradou potřebám kojeneckého ústavu. Ústav byl provozován majitelem, kterým byl Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Pro nerentabilitu byl v roce 2003 provoz ukončen.

V současné době je budova využívaná k výstavám, kulturním a společenským akcím. Sídlí zde Městské muzeum Krnov. Výstavní prostory jsou otevřeny denně mimo pondělí od 8:00 do 18:00 hodin.

muzeum1 Flemmichova_vila


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb